Pytania, które należy zadać przy zakupie maszyn

 

Otrzymałaś lub otrzymałeś informację, że w Twojej firmie wystąpiła potrzeba zakupu owijarki do palet i masz się zająć tym tematem.
Rozpoczynasz proces wyboru dostawcy nowej maszyny, jesteś już po kilku rozmowach telefonicznych, od kilku dostawców, po przekazaniu im informacji, że chcesz kupić maszynę, otrzymujesz natychmiast oferty.

Dzwonisz do kilku kolejnych i ku Twojemu zdziwieniu a być może irytacji, to Tobie są zadawane pytania, na które potencjalny dostawca żąda odpowiedzi.

Zadawanie pytań przez potencjalnego dostawcę oznacza, że rozmawiasz z profesjonalistą a nie kimś kto skupia się wyłącznie na sprzedaży „tu i teraz”. Specjalista sprzeda Ci owijarkę wyłącznie wtedy, gdy będzie miał pewność, że maszyna sprawdzi się w 100% w Twojej firmie.

Dlaczego?
Dlatego, że nie ma uniwersalnych maszyn, one są tylko do siebie wizualnie podobne. Profesjonalista nie popełnia błędu, ponieważ jego błąd to utrata wizerunku firmy i utrata wiarygodności.

Wybierając urządzenie dla Twojej firmy, wyprzedzamy oczekiwania, eliminujemy problemy, których nie doświadczysz, bo rzetelnie wykonaliśmy pracę, która do nas należy.

Przykładowe pytania i objaśnienia

1. Jakie rodzaje palet są stosowane w Państwa firmie ?
1000 x 1200 mm: dla tego rodzaju palet w owijarkach talerzowych stosujemy średnicę stołu 1650 mm.
1200 x 1200 mm = średnica stołu 1800 mm.
1500 x 1500 mm = średnica stołu 2200 mm.
1700 x 1700 mm = średnica stołu 2400 mm.
Dla ww wymiarów palet NIE można zaoferować owijarki ze stołem o średnicy 1500 mm, który stosuje się dla palet Euro 800×1200 mm
Paleta nie ma prawa wystawać poza obrys stołu, normy bezpieczeństwa nakazują zachowanie odpowiedniego dystansu od kręcącej się palety do masztu owijarki. W przypadku wystąpienia wypadku podczas pracy ubezpieczyciel lub prokurator sprawdzi, czy maszyna była poprawnie użytkowana.

2. W jakiej temperaturze będzie pracować urządzenie ?
Jeżeli +5 do +40 C to obsłuży to standardowa owijarka.
Jeżeli występują nagłe spadki i skoki temperatur, występujące np. przy bramach do chłodni to elektronika owijarki jest narażona na skraplanie się wilgoci. Jeżeli klient poinformuje o tym swojego dostawcę to maszyna będzie wyposażona w grzałki z termostatem, które spowodują, że najbardziej wrażliwe miejsca nie będą narażone na awarię.
Jeżeli owijarka pracuje w temperaturze -15 do -30 C to oprócz grzałek należy zastosować specjalne silniki, przekładnie oraz okablowanie.

3. Jaka jest maksymalna a jaka minimalna waga palety ?
Waga maksymalna rzadko przekracza 2000-2500 kg, 3000 kg nie jest problemem a co jeżeli paleta waży 40 kg, ma wysokość 2400 mm, do tego jest niestabilna a użycie docisku palety jest niemożliwe ze względu na siłę 6,4 kg z jaką działa na produkt?

Nie wszystkie owijarki radzą sobie z owinięciem standardowego ładunku 50 kg o wysokości 1800 mm a co dopiero z paletą z ww przykładu ?