Dlaczego warto zrezygnować z ręcznego owijania palet?

 

ZWIĘKSZENIE WYDAJNOŚCI PRACOWNIKÓW

Owijarka palet w zależności od wyposażenia nie wymaga żadnej lub wymaga niewielkiej pomocy ze strony pracownika.
W przypadku każdej owijarki do palet, rola operatora jest ograniczona wyłącznie do dostarczenia palety a po jej owinięciu jej odebrania.
Proces owijania palety trwa od 1 do 2 minut. Zakładając, że dziennie jest owijanych 30 palet, pracodawca dziennie zyskuje 30-60 minut czasu pracownika, ten czas pracownik może wykorzystać na pracę o większej wartości dla pracodawcy.

ZWIĘKSZENIE PRODUKTYWNOŚCI PRACY

Porównując ręczne owijanie palet do owijania maszynowego przyspieszasz proces oraz uzyskujesz powtarzalność, której nie uzyskasz w przypadku wykorzystania siły ludzkiej. Człowiek może mieć gorszy dzień, dzień wolny od pracy lub zachorować, owijarka stretch zawsze utrzymuje ten sam poziom produktywności o każdej godzinie i każdego dnia.

OBNIŻENIE KOSZTÓW ZUŻYCIA FOLII STRETCH

Owijarki do palet wyposażone w zmotoryzowaną głowicę do wstępnego rozciągu folii [212, 214, PPS i APS]
i wykorzystujące folię Power, Super Power i Nano zużywają o minimum 40% mniej folii stretch na owinięcia każdej palety w porównaniu do człowieka, który korzysta z folii ręcznej i pracuje najlepiej jak potrafi. Policz ile zużywasz kilogramów folii stretch każdego miesiąca, odejmij 40% i zastanów się nad tym ile możesz zaoszczędzić na samym zużyciu nie mówiąc o czasie pracownika, który zyskasz gdy uwolnisz go od obowiązku ręcznego owijania.

JAKOŚC ZABEZPIECZENIA – ELIMINACJA USZKODZENIA TOWARU PODCZAS TRANSPORTU

Pracownicy nie są w stanie owinąć palety z taką samą siłą z jaką owinie maszyna, dlatego aby zabezpieczyć towar muszą zużyć do tego celu więcej folii i poświęcić na to więcej czasu.

Zmęczenie, rozkojarzenie i brak czasu powodują, że zabezpieczenie palet nie jest dokładne, powtarzalne i nie trzyma standardu, który pozwoli na bezpieczne dotarcie towaru do klienta końcowego.

Wprowadzając owijanie maszynowe, po jednorazowym ustawieniu owijarki, maszyna za każdym razem zabezpieczy paletę w sposób idealny, zużywa do tego celu mniej folii i jednocześnie eliminuje ryzyko uszkodzenia towaru podczas załadunku, transporcie i rozładunku.

ESTETYKA I FINALNE ZADOWOLENIE KLIENTA KOŃCOWEGO- ODBIORCY TOWARU

Korzystając z owijarek do palet zapewniasz estetyczny wygląd każdej palecie, która opuszcza Twój magazyn.
Paleta odpowiednio zabezpieczona minimalizuje ryzyko jej uszkodzenia, a więc kosztownej reklamacji towaru przez klienta końcowego.