Przepisy dotyczące ważenia kontenerów. Jak uzyskać większą kontrolę nad ważeniem palet na końcu linii
Zgodnie z Konwencją SOLAS Międzynarodowej Organizacji Morskiej, jednym z najważniejszych wymagań dotyczących ładunków przeznaczonych do transportu morskiego jest podanie dokładnej wagi ładunku w kontenerze. Aby sprostać temu wymogowi, Innova oferuje możliwość pomiaru w pełni zautomatyzowanego i połączonego systemu ważenia na końcu linii pakowania. W tym artykule odkryj system automatycznego ważenia firmy Innova i jego zalety.
Normy ważenia: Konwencja SOLAS
Konwencja SOLAS została zatwierdzona w czerwcu 2016 roku przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) w celu regulacji obowiązku weryfikacji masy kontenera wysyłkowego i obowiązuje na całym świecie. Zgodnie z tymi przepisami, brutto masa kontenera musi być zweryfikowana przed transportem na statek, a brak podania tej informacji będzie uznawany za naruszenie konwencji.
Zwykle spedytorzy i agenci transportowi oferują usługę ważenia towarów, ale coraz więcej producentów eksportowych decyduje się na ważenie ładunków we własnych zakładach. Dlatego firmy wybierają instalację wag paletowych na końcu linii produkcyjnej, po zakończeniu procesu pakowania, aby mieć większą kontrolę nad wagą ładunków przed ich opuszczeniem zakładu.
Precyzyjna kontrola dzięki zintegrowanemu systemowi ważenia
Aby sprostać wymaganiom branży, Innova oferuje możliwość zintegrowania systemu ważenia już na końcu linii pakowania, z wagą paletową zintegrowaną w przenośniku rolkowym. System ten składa się z wagi z czterema czujnikami, które są zamontowane w podstawie przenośnika rolkowego. Waga ta znajduje się przy wyjściu z owiniętej folią palety, co pozwala na uzyskanie dokładnych wyników ważenia, uwzględniając wagę folii oraz samej palety.
Waga w czasie rzeczywistym połączona z chmurą
Oprócz ważenia palety, system wagowy firmy Innova przesyła informacje o wadze w czasie rzeczywistym do wszystkich systemów, z którymi jest połączona linia pakowania. Dzięki temu dane o wadze mogą być automatycznie przesyłane do systemu etykietowania, aby uwzględnić końcowe dane o wadze na etykiecie.
System ważenia Innova wysyła także dane automatycznie do wewnętrznego systemu ERP lub systemu zarządzania logistyką, co przyczynia się do uzyskania bardziej zautomatyzowanych procesów produkcyjnych, zgodnych z najnowszymi trendami Przemysłu 4.0.
Dlaczego warto zintegrować system ważenia z linią pakowania?
Podsumowujemy korzyści wynikające z integracji systemu wagowego z linią pakowania:
- Producent zyskuje większą kontrolę nad wagą każdej palety oraz całkowitym ładunkiem w kontenerze, zanim towary opuszczą zakład produkcyjny.
- Uzyskuje się większą automatyzację i kontrolę procesu, unikając ręcznego ważenia, co eliminuje ryzyko zawodowe i błędy ludzkie.
- Ułatwione są kontrole celne: połączenie systemu ważenia z etykieciarką umożliwia identyfikację towarów poprzez etykiety zawierające informacje o wadze.
- Zwiększona łączność logistyczna pomiędzy różnymi ośrodkami produkcji i dystrybucji producenta, z informacjami o wadze już wydrukowanymi na końcowej etykiecie.
- Ważenie zintegrowane z procesem pakowania oszczędza czas i upraszcza procedurę ważenia.
Podsumowując, w firmie Innova nieustannie dostosowujemy się do różnych przepisów obowiązujących w branżach, z którymi współpracujemy. Dowodem na to jest integracja tego typu rozwiązań w celu ulepszenia naszej końcowej maszynerii pakującej.
Obiektywne zabezpieczenie palet: Akcesoria do opasywania i uzupełnienia
Jednym z głównych celów, jakie stawia się w projekcie automatycznego pakowania końcowego, jest maksymalne zabezpieczenie ładunku. W kontekście wysokich wymagań logistycznych, ochrona towarów w międzynarodowych przesyłkach i bezbłędna dostawa w ostatniej mili to...
Stabilność w transporcie ładunków: od potrzeby do zgodności z przepisami
Bezpieczeństwo w transporcie towarów jest kluczowe nie tylko dla łańcucha logistycznego, ale także dla bezpieczeństwa publicznego. Czy wiesz, że 25% wypadków z udziałem ciężarówek wynika z niewłaściwego zabezpieczenia ładunku? Według Europejskiej Agencji...
Powody, aby przejść z termokurczliwego pakowania palet na Stretch Hooding
W obliczu kryzysu energetycznego, rosnących cen, wysokich wymagań rynkowych, regulacji oraz celów zrównoważonego rozwoju... coraz ważniejsze staje się przeglądanie naszych procesów końcowej linii produkcyjnej. Podczas gdy wiele branż produkcyjnych poszukuje alternatyw...
Jak zoptymalizować zabezpieczenie ładunku za pomocą owijania Stretch Hood
Niewłaściwe zabezpieczenie i brak stabilności palet to główne przyczyny strat produktów oraz wypadków podczas transportu towarów. Czy wiesz, że 25% wypadków drogowych jest spowodowanych problemami z stabilnością ładunku? Według danych amerykańskiej Federalnej...
Bezpieczeństwo i łączność dla Twojej linii pakowania
Systemy transportu palet to więcej niż tylko uzupełnienie projektu końca linii, ponieważ są odpowiedzialne za integrację różnych systemów pakowania i zapewnienie ciągłości przepływu produkcji. Oprócz szybkości i solidności, inne cechy poszukiwane w transporcie to jego...
10 najczęściej zadawanych pytań dotyczących automatycznej owijarki Stretch
System owijania stretch jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i powszechnie stosowanych rozwiązań do pakowania końcowego w celu ochrony ładunków. Istnieje szeroka gama typów maszyn do owijania z różnymi zastosowaniami i uzupełnieniami, w zależności od produktu...
Zobacz wszystkie NEWSY i REALIZACJE