Automatyczne zaklejanie kartonów czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie zaklejarki do kartonów?

 

Branża e-commerce to nie tylko handel internetowy sam w sobie, ale również procesy z nim związane, takie jak magazynowanie czy pakowanie. W przypadku tego ostatniego procesu istotną kwestią jest zaklejanie kartonów, czyli czynność, którą można przyspieszyć lub zautomatyzować dzięki maszynom do zaklejania kartonów czyli zaklejarkom. Jak działają tego typu urządzenia? Na co zwrócić uwagę przy zakupie zaklejarki do kartonów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 

Czym jest zaklejarka kartonów?

 

Zaklejanie kartonów to ostatni etap procesu pakowania, w związku z czym zaklejarka powinna znajdować się na końcu linii pakującej.

Zaklejarka kartonów to urządzenie, które wykorzystuje podawaną z rolki taśmę samoprzylepną w celu zaklejania z reguły górnych i dolnych klap kartonów. Jego atutem jest możliwość regulacji, a co za tym idzie dostosowania ustawień zaklejarki do wielkości pakowanych kartonów.

 

Rodzaje zaklejarek

 

Zaklejarka do kartonów to urządzenie, które występuje w dwóch rodzajach, a mianowicie automatycznej i półautomatycznej. Zarówno kartonowe zaklejarki automatyczne jak i półautomatyczne można dodatkowo podzielić na takie, które:

  • Same dostosowują się do wielkości kartonów, zatem można podawać im losowe wielkości kartonów
  • Są ręcznie dostosowywane za pomocą korb, które regulują pozycję taśm lub prowadnic z boku i z góry

 

Automat wpinamy w linię, gdzie rola operatora ogranicza się do wymiany rolki z taśmą, półautomat to z reguły urządzenie wolnostojące, które obsługują operatorzy. Zaklejarka automatyczna i niektóre zaklejarki półautomatyczne samodzielnie składają górne klapy kartonu, a następnie je zaklejają. Inaczej działają półautomatyczne zaklejarki do kartonów, ponieważ w ich przypadku składanie klap wykonywane jest ręcznie [do niektórych modeli można dokupić moduły, które zamykają trzy klapy, czwartą klapę operator musi jedynie przymknąć], a urządzenie odpowiada jedynie za zaklejenie kartonu. W obu przypadkach jest to wysokiej klasy sprzęt, który gwarantuje wysoką jakość zaklejenia opakowania. Dzięki temu z powodzeniem jest używany w różnych branżach, do których należy m.in. przemysł farmaceutyczny i spożywczy, czy branża logistyczna i e-commerce.

 

Decydując się na konkretny rodzaj zaklejarki kartonów warto wziąć pod uwagę realne potrzeby, ponieważ w wielu przypadkach wystarczy zaklejarka półautomatyczna, czyli sprzęt, który jest zdecydowanie tańszy.

 

Zalety używania zaklejarek do kartonów

 

Jak już wspomniano zaklejarki do kartonów to urządzenia, które znajdują zastosowanie w wielu branżach. Wynika to przede wszystkim z zalet takiego rozwiązania, do których zalicza się przede wszystkim fakt, że zaklejarki zdecydowanie przyspieszają proces przygotowania kartonu do wysyłki jednocześnie eliminując niepotrzebnych na tym stanowisku ręcznych pakowaczy.

Posiadając zaklejarkę ograniczamy ilość osób potrzebnych do zaklejania kartonów do jednego operatora. Zastanawiając się nad zakupem zaklejarki warto zdać sobie sprawę z tego, że człowiek nigdy tak szybko nie zamknie kartonu. Oprócz przyspieszenia procesu pakowania istotna jest również optymalizacja związanych z tym kosztów. Zaklejarki kartonów zużywają bowiem mniej taśmy klejącej niż człowiek, co przekłada się na realne oszczędności. Co więcej, są precyzyjne w nakładaniu taśmy, dlatego za każdym razem zużywają jej tyle samo. Pozwala to dokładnie przewidzieć zużycie, a co za tym idzie określić koszty pakowania. Zaklejarki wykorzystują 3 szerokości taśm klejących, a mianowicie 25, 50 i 75 mm. Poprzez odpowiednie przeciągnięcie taśmy przez rolki możemy mieć wpływ na długość zakładki.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zaklejarki do kartonów?

 

Decydując się na zakup zaklejarki do kartonów warto pamiętać, by dokonać tego u rekomendowanego sprzedawcy, który dysponuje nie tylko wysokiej jakości urządzeniami, ale oferuje również profesjonalny serwis i pomoc techniczną. Przykładem może być nasza ofertaoferta zaklejarek do kartonów. Znajdują się w niej m.in. automatyczne i półautomatyczne zaklejarki Siat, które występują jako modele z ręcznym oraz automatycznym dopasowywaniem się do wielkości kartonu.

 

Zaklejarka Siat jest również dostępna w wersji HOT MELT, w której taśma została zastąpiona gorącym klejem. Oprócz tego w ofercie znajdują się również inne marki zaklejarek, czego przykładem może być półautomatyczna i automatyczna zaklejarka Noxon. Oferowane przez nas urządzenia to wysokiej jakości sprzęt, który jest wytrzymały i z powodzeniem jest użytkowany przez długie lata. Naszym atutem jest również profesjonalny serwis zaklejarek, dzięki któremu nasi klienci mogą być spokojni w przypadku ewentualnych awarii.

 

Podsumowując należy stwierdzić, że zaklejarki kartonów to małe i poręczne urządzenia do końcówek linii pakujących, które zdecydowanie przyspieszają proces pakowania. Ich zastosowanie nie tylko zwiększa jego wydajność, ale pozwala również zoptymalizować zużycie taśmy oraz podnieść jakość zaklejania kartonów.

 

Pakowarka.pl